You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.     TRAFİK SIKIŞIKLIĞI -LEVHA TABELA EKSİKLİĞİ  YARIM KALMIŞ ÇEVRE KİRLİLİĞİ OLUŞTURAN İNŞAATLAR:   

                     Vatandaşlar  “Trafik sorunu daha da büyümeden çözüme kavuşturulmalı” dedi. Önlem alınmaması durumunda Bağlıca Bulvarı’nın Ankara’lı sürücülerin en çok şikayet ettiği kentin ana arterlerinden farkı kalmayacağını savunan sürücüler  “Bağlıca her geçen gün büyüyor ve nüfusu artıyor. Ancak ulaşım için alternatifler düşünülüp hayata geçirilmiyor. İki yıl önce Bağlıca’dan 10 dakikada Eskişehir Yolu’na ulaşabilen bir araç bugün en az yarım saat trafikte çile çekiyor. Bazı günlerde bu süre 45 dakikayı bile buluyor” diye konuştu. Bunun dışında Bağlıca Bulvarı 1,5 .km kadar karanlığa gömülmektedir. Yol ansızın ışıksızlanıp karanlığa boğulmakta dolayısıyla bu bölgede çok kaza olmaktadır.Sokak lambalarının eksikliği sebebiyle geceleri baglıca karanlığa gömülmektedir. Bütün bu sorunları bizzat yaşıyor olan Muhtar Adayımız Sevda DEMİRKOL bu alanda neler yapılabilir sorusunu irdelemeye ve ekibiyle beraber sorunların tümüne çözüm aramaya başlamıştır. Yarım kalmış harabeye dönmüş inşaatlara çözüm üretilecektir.     
         

  EGO SEFERLERİ AKSIYOR ve YETERSİZ KALIYOR :   

  Mesai saatleri dışında ring yapan otobüs seferleri 45 dakikada 1’e düşürüldüğü için vatandaşlar zor durumda kalmıştır. Sabah saat 09.00’dan sonra 18.00’a kadar 45 dakikada bir olan ringler en az 30 dakikada bir olmalıdır. Ring sefer sürelerinin metroyla ulaşmak istedikleri yere ulaşırken harcadıkları süreden daha fazla olduğunu belirten vatandaşlar, “Ulaşım süremiz kısalsın diye metro yapıldı ancak metroya ulaşımımızı sağlayan yol bizim ulaşım süremizi uzatıyor” diyerek yetkililerden çözüm bekliyor.  Bununla beraber Mermeroğlu-2 caddesine ringlerin ulaşımlarının Bağlıca’nın tamamı dolaşıldıktan sonra olması da bölge de konaklayan kent sakinleri için büyük bir zaman kaybına sebebiyet veriyor. Bu sorunların da doğrudan içerisinde olan Muhtar Adayımız Sevda DEMİRKOL  bölge sakinleriyle beraber bu alana da çözüm getirmek için  Çalışıyor.   

   
  SAHİPSİZ HAYVAN DOSTLARIMIZ ;  

   Sokaklardaki sahipsiz hayvanlarımız kışın soğuk hava koşullarında ilgisizlik den  aç kalıyor ya da bırakılıyor .Bu Sebeple zaman zaman agresif davranışlarla kent sakinlerimizi tedirgin ediyorlar. Elbette ki bu durum hayvan doğasıyla ilgili olup bunun karşılığı dostlarımızı barınaklara hapsetmek ya da belediyelerin insiyatifine bırakmak olmamalıdır.Özellikle geç saatlerde yolculuk yapan sürücüler hayvana zarar vermek ya da hayvanlardan zarar görmek konusunda endişe yaşamaktadırlar. Sahipsiz köpeklere bir an önce çare bulunsun" diye yetkililere seslenmektedir. Kendisi de evinde hem bir köpeğe hem de bir kediye annelik eden Muhtar Adayımız Sevda DEMİRKOL  hayvanlara zarar vermeden onların
         

Konfor koşullarının arttırılması ve bölge sakinlerinin de bu tedirginliğinin giderilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.
         

  BAĞLICA ONLİNE HALE GELECEKTİR  VE İLAN VERMEK ÜCRETSİZ. SINIRSIZ OLACAKTIR;


 
         Semtimize ve Mahalelerimize online yayın yaparak Emlak,Otomobil,Bilgisayar,Eşya ,Ev aletleri Beyaz eşya İş ilanı Reklamlar ve haberlerin olduğu bir Sanal Pazar Yeri Muhtarlık imkanları ile yapılacak ve kullanıma 5 ay içerisinde  başlayacaktır.
        


        
 KIZILAY'A VE ULUS'A DİREK DOLMUŞ HATTI İÇİN ÇALIŞILACAKTIR:
        


         Kızılay'a ve Ulus'a Direk dolmuş hattı oluşturmak ve Bağlıca da güzergahın düzenlenmesi ve için gereken her şey yapılacaktır.


        
        
BAĞLICA MEYVE SEBZE PAZARI ,SOSYETE PAZARI ,ORGANİK PAZAR  YERİ İÇİN ÇALIŞMALAR HIZLANACAK;


 Hızla gelişen mahallemizde ciddi bir eksiklik olan pazar yeri için gerekli görüşmeler yerel yönetimlerle hızlandırılacak ve sonuç almak için gereken her şey yapılacaktır.


 

Sevda DEMİRKOL 2019 . Gizlilik Bildirimi